RSS
 

Archive for Gegužė, 2013

Keksiukai su porais ir sūriu

23 Geg

Dar vienas keksiukų, skirtų užkandžiams, receptas. Šie šiek tiek sausesni, tad būtų puikus priedas prie sriubos ar puodelio sultinio. Bet puikus porų skonis ir aromatas šiuose keksiukuose tikrai vertas paragavimo.

1 nedidelis poras;
75 čederio ar kitokio stipresnio skonio sūrio;
1 kiaušinis;
100 ml aliejaus;
50 ml pieno;
pusė šaukštelio universalių prieskonių (“Vegetos” ar pan.);
175 g miltų;
nubrauktas šaukštelis kepimo miltelių;
1/4 šaukštelio maistinės sodos.

Porą supjaustykite labai plonais žiedais, sūrį sutarkuokite. Dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, sodą ir prieskonius. Atskirai šakute išplakite kiaušinį su aliejumi ir pienu. Plakinį palengva maišydami supilkite į miltų masę, sudėkite porus ir sūrį. Išmaišykite iki vientisos masės, sudėkite į keksiukų formeles ir 180 laipsnių orkaitėje kepkite 25 minutes.

 

Keksiukų – 12 vnt.

 

Keksiukai su cukinija ir dešra

18 Geg

Nauji mėgstamiausi ir tuo pačiu kol kas patys geriausi išbandyti keksiukai užkandžiams – puikus sprendimas vasaros savaitgaliams gamtoje su draugais. 20 ragavusių ir juos išgyrusių žmonių negali klysti

1 maža cukinija, sutarkuota;
1 vidutinio dydžio morka, sutarkuota;
100 g čederio sūrio (arba galit dėti kitokį mėgstamą sūrį), tarkuoto;
110 g “Česnakinio saliamio”, supjaustyto juostelėmis;
2 kiaušiniai;
150 ml pieno;
125 tirpinto sviesto (galite keisti aliejumi);
250 g miltų;
1 šaukštelis kepimo miltelių;
pusė šaukštelio druskos.

Dubenyje sumaišykite miltus su kepimo milteliais ir druska. Kitame išplakite kiaušinius su tirpintu sviestu ir pienu. Palengva gautą plakinį įmaišykite į miltus, sudėkite morką, cukiniją ir dešros gabalėlius. Išmaišykite gautą masę iki vientisos, sudėkite į kepimo formeles ir 200 laipsnių orkaitėje kepkite 20-25 minutes (kaip visada – patikriname su dantų krapštuku). Atvėsiname ir ragaujame.

 

Keksiukų – 24 vnt.