RSS
 

Keksiukų istorija

Keksiukai yra tam tikra duonos ar pyrago rūšis, kepama individualiomis mažomis porcijomis, atsiradusi dešimtajame mūsų eros amžiuje (900 – 1000 m.), laikui bėgant praradusi savo populiarumą, tačiau jį susigrąžinusi 19-ame šimtmetyje (1800 – 1900 m.). Angliškai keksiukai yra vadinami arba „muffins“, arba „cupcakes“. Pirmiausia išsiaiškinkime, kas tie „muffins“.

Tai kepinukai, dažniausiai kepami keksiukų formose, bet dažniausiai yra ne tokie saldūs, kaip „cupcakes“ ir būna be glajaus. Optimalus “mufino” dydis – telpantis žmogui į delną, todėl jie dažnai pateikiami kaip individuali užkandžių porcija, skirta suvalgyti vienu prisėdimu. Šie keksiukai gali būti pagardinami įvairiais ingredientais – šokoladu, bananais, įvairiomis uogomis, cinamonu, moliūgais, morkomis, obuoliais, mėgstamais vaisiais ar net kumpiu arba žuvimi. Dažniausiai šie keksiukai yra kepami pusryčiams, tačiau saldieji gali būti patiekiami su arbata, o pikantiški – su įvairiais patiekalais (sriubomis, salotomis). Didžiojoje Britanijoje pusryčių keksiukai, kurie yra kepami su mielėmis ir suformuoti kaip mažas duonos kepaliukas, mėgstami perpjauti pusiau, paskrudinti, patiekiami su sviestu ar uogiene. Jungtinėse Amerikos Valstijose iš pusryčių keksiukų mėgstama gaminti sumuštinius – tarp perpjautų keksiuko puselių dedama mėsos, keptų kiaušinių, sūrio.

O štai saldūs keksiukai („cupcakes“) yra lyg maži vieno kąsnio pyragėliai, kepami tokiose pačiose keksiukų formelėse, tačiau dekoruojami įvariais spalvingais ir aromatingais glajais ir pabarstais. Šie keksiukai vadinami „cupcakes“ dėl jų dydžio, atitinkančio arbatos puodelio dydį. Dar kitaip (Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje) jie vadinami „fėjų pyragėliais“ – jie kepami tokio dydžio, kad net ir mažytės fėjos savo vakarėliuose galėtų jais mėgautis. Dabar šie gražūs gardūs keksiukai užkariavo visą pasaulį – daugybėje šalių daugybė cukrainių specializuojasi būtent keksiukų kepime.

Palikite komentarą

 
Prašom, įveskite ženklus iš CAPTCHA paveikslėlio į įvedimo langelį

Please type the characters of this captcha image in the input box